Kaip gauti gerus matematikos pažymius?

Daugelis studentų ir jų tėvų prašo patarimų ir metodų, kurie padėtų geriau išmokti matematiką. Čia yra mano 4 geriausiųjų patarimų sąrašas, kuris taikomas bet kokiam matematikos lygiui.

4 patarimai, kurie pagerins jūsų matematikos žinias

1) Jei nesuprantate kažko, sutelkite dėmesį į tai, kol prieisite į kitą temą. Tai skamba paprasta, bet tai yra absoliučiai būtina. Leiskite sau pasakyti mokytojui,  kad nesuprantate tam tikros temos. Kai kurie studentai, nesuprasdami temos mano kad geriau praleisti šią temą ir eiti prie sekančios, tikėdamiesi, kad kitą jie supras geriau.

Tai yra nesėkmes receptas.

Matematika yra labai panaši į mokymą skaityti. Visi matematikos kursai mokomi tam tikra seka, nes kiekviena tema grindžiama ankstesne tema. Jei turite problemų dėl temos, tęskite darbą su tuo, kol suprasite ja ir galėsite sėkmingai dirbti toliau. Peržiūrėkite skyrių dar kartą, skaitykite knygą ir pavyzdžius antrą kartą.

2) Namų darbų  pasitikrinkite kiekvienoje pamokoje, tik taip įgysite praktiką kiekvieną kartą. Paprasčiausias būdas išmokti matematikos – spręsti užduotis kaip nurodyta pavyzdžiuose arba taip, kaip sprendėte klasėje su dėstytoju. Įsitikinkite, kad užduotis, kurios turi atsakymus knygos pusėje yra teisingos, ir patikrinkite kiekvieną. Visada pradėkite nuo pačios lengviausios užduotis, net jei manote, kad ji bus per daug lengva. Labai svarbu sustiprinti pasitikėjimą savimi. Palaipsniui dirbkite sunkiau ir sunkiau. Po to, kai atlikote kelias ar daugiau užduočių iš skyriaus – esate pasiruošę pereiti į kitą skyrių. Daugelis studentų nori praleisti pamoką tik tam, kad pavers ją kita. Negalite tik skaityti Matematinės knygos skyrių ir tapti šio skirsnio ekspertu. Turite dirbti.

3) prieš sprendžiant matematikos problemą, rašydami kažką nekeiskite galvoje kelią nuo užduoties atsakymo. Aš matau tai beveik kiekvieną dieną. Labai dažnai kai kas nors žiūri į matematikos užduotį bandydami ją išaiškinti savo galvoje prieš rašydami ką nors žemyn. Paimkite Algebra. Kai pradinis studentas žiūri į lygtį, jis arba ji bus linkusi išspręsti lygybę į galvą ir nieko nedaryti. Studentai linkę dažniausiai tai daryti su ‘Word’ programomis. Kadangi žodžio problema yra parašyta sakinio forma, paprastai manoma, kad galite galvoti apie savo atsakymą. Aš tau pasakysiu, kad aš niekada neišspręsiu bet kokios matematikos užduoties neišrašydamas.

Ką jums reikia padaryti pirmiausia – reikia išsiaiškinti problemą. Tada pradėsite ją išspręsti vienu žingsniu vienu metu. Užsirašykite net paprastus dalykus. Ką reikia užtikrinti? Kad kiekvienas žingsnis, kurį jūs užsirašote yra visiškai tinkamas. Užduoties sprendimus rašykite tikslia ir teisinga tvarka. Tai suteikia jums privalumą patikrinu užduoties sprendimą eiliškumo tvarka. Jei galite būti tikri, kad kiekvienas mažas žingsnis yra teisingas, tuomet atsakymas irgi turi būti teisingas.

4) Kai studijuosite ir atliksite namų darbus, pabandykite rasti ramią vietą tai padaryti. Aš buvau blogiausias kambariokas ir studentas universitete atsižvelgiant į namų darbų atlikimą. Aš visada klausiausi muzikos bandydamas atlikti namų darbus. Aš taip pat mokiausi, o  TV laikiau kaip foninį triukšmą. Laikui bėgant supratau, kad jei aš turėčiau ramią vietą be foninio triukšmo, galėčiau susitelkti daug geriau.

Matematika kaip ir bet kuris kitas mokslas, ar tai būtu kalbos, programavimo mokslai ar ne itin populiarios puslapių kūrimų ir SEO paslaugos, jos  reikalauja disciplinos ir ryžto mokintis. Matematika skatina ryžto nepasiduoti, nes to prireikes ir gyvenime. Norint gauti geresnius pažymius, kiekviename dalyke privaloma viską atlikti eilės tvarka. Jeigu nesupratote vienos temos, jokiu būdu neikite prie sekančios.