Kodėl verta studijuoti matematiką?

Jeigu vis dar svarstote ir galvojate, kodėl verta studijuoti ir stoti į matematikos studijų programą – atsakymus rasite šiame straipsnyje. Pradėkime nuo to, kad matematikos mokslus baigę studentai nebūtinai privalo susieti savo karjerą su skaičiais bei formulėmis. Tas pats galioja ir bet kurioje mokslo šakoje. Teigiama, kad matematikos mokslus baigę studentai yra puikūs problemų sprendėjai, lengviau gali įveikti ir išspręsti tam tikras, standartines finansines problemas.

Ko galima tikėti baigus matematikos studijos?

Studentai baigę matematikos studijas yra itin paklausūs darbo rinkoje tarp finansininkų, programuotojų, inžinierių bei kitų panašios srities specialistų. Matematikai darbo rinkoje vertinami itin gerai vertinami dėl analitinio mąstymo.

Buhalterio ir finansininko karjera

Buhalterija tai darbas, reikalaujantis tam tikrų, specifinių ekonominių žinių. Studentai baigę matematikos studijas taip pat yra laukiami buhalterinėse įmonėse. Studentams baigusiems matematikos studijas, dauguma atvejų, įmonė užsako ir išleidžia darbuotoją į buhalterių mokymus, kurie trunka iki kelių savaičių. Po šių mokymų kiekvienas matematikos studentas laisvai gali dirbti buhalterijos įmonėje.

Karjera banke

Karjera banke – siekiamybė daugumai žmonių, kurie savo gyvenimą susiejo su skaičiais. Matematikai taip pat yra laukiami banko sektoriuose, be abėjo, visų pirmą svarbiausia pasirinkti kryptį bankiniame sektoriuje. Tai gali būti privatus arba išorinis bankinis sektorius. Nuo to priklauso ir būsima darbo vieta. Pagrindinės siūlomos pozicijos matematikos studentams: rinkos analitikas bei verslo paskolų ir plėtros konsultantas. Tačiau kaip ir buhalterijoje, karjera banke reikalauja tam tikrų, specifinių ekonominių žinių, todėl reikėtų pasibaigti esminius ekonomikos kursus, kurie užtikrina kvalifikacija šioje srityje.

Statistikos departamentas

Matematikos studentai yra itin laukiami įmonėse, kurių pagrindinė veikla statistikos ruošimas ir analizė. Šioje srityje matematikos studentai bus atsakingi už duomenų rinkimą, valdymą ir jų analizę. Atliekant analizę reikės pasitelkti ir matematinius gebėjimus, analitinį mąstymą bei sudaryti galimas strategijas atsižvelgiant į projekto tikslus, kurie užtikrintų sėkmingą verslo plėtrą ateityje. Karjera statistikos departamente reikalauja itin gero analitinio mąstymo, komunikavimo bei įgūdžių, kurie yra susiję su IT.

Be šių trijų pagrindinių specialybių, studentai baigę matematikos studijas taip pat sėkmingai gali darbuotis įvairiuose tyrimų akademijose, inžinerijos įmonėse, meteorologijos srityje bei lektoriai ar dėstytojais.

Investuokite

Matematikos mokslus baigę studentai taip pat sėkmingai gali dirbti ir savarankiškai. Analitinis mąstymas, matematiniai įgūdžiai puikiai padeda išsiaiškinti ir priimti užtikrintu sprendimus investuojant pinigus, sekti akcijų biržos pokyčius bei sudaryti atskiras ir specialiai pagal rinką pritaikytas prekybos strategijas. Gabūs matematikos studentai neturėtų sukti galvos kaip užsidirbti pinigų ar kur ir kaip susirasti darbą. Turtingiausi pasaulio žmonės didžiąją pajamų dalį užsidirbo būtent prekiaudami akcijomis bei įvariomis valiutomis. Negana to, daugumos investuotojų patarėjai buvo puikias matematines žinias turintys žmonės su puikiu analitiniu mąstymu.

Apibendrinant visą straipsnį – matematikos diplomas ir žinios tikrai nebus našta jums. Daugybė įmonių su mielu noru priima ir kviečia dirbti studentus baigusius matematikos studijas. Jeigu toks darbuotojas neturi visų reikiamų žinių sėkmingam darbui – darbdavys, dauguma atveju, siunčia į darbuotoją į  mokymus bei konkrečius kursus, kurie žmonėms suteikia specialisto žinias pasirinktoje srityje. Na, o jeigu vis dar dvejojate dėl darbo vietos, pradėkite domėtis finansų rinka, investuokite arba suteikite profesionalias konsultacijas įvairiais investiciniais klausimais.